Windows Phone 7’li telefonlarda hata aslında bir özellik

WP7’li telefonlarda kamera ayarlarını değiştirdikten sonra, kamera uygulamasının yeniden açılmasında mobil işletim sistemi, kamera ayarlarını yeniden varsayılan şekilde yüklüyor. Peki bu bir hata mı?

WP7’deki bu olay hata mı yoksa? Yeni Windows telefonlarda kullanıcıları kızdıran sorun aslında hata değil, resmi bir özellikmiş!

Windows Phone 7 telefonlarda ortaya çıkan bir sorun kullanıcıların dikkatini çekti. Kamera ayarlarını değiştirdikten sonra, kamera uygulamasının yeniden açılmasında mobil işletim sistemi, kamera ayarlarını yeniden varsayılan şekilde yüklüyor.

Kullanıcılardan bu konuda birçok yorum alan Microsoft, konuya Windows Phone Blog’dan ilginç bir cevap verdi. Windows Phone 7 takımı kamera uygulamasının varsayılan ayarlara geri dönmesinin kendilerinin bilerek verdikleri bir karar olduğunu söyledi. Kullanıcıların her seferinde tek bir seferlik çekim için yeniden eski ayarlarına geri dönmek için uğraşmasını istemeyen ekip çözümü bu şekilde bulmuş.

Şimdi daha iyi bir çözüm üzerinde çalıştıklarını söyleyen takım, bazı kullanıcıların kafasında da soru işareti yarattı; Bu bir bug’dı şimdi Windows Phone 7 ekibi bunu çözmeye çalışıyor, yoksa gerçekten ekibin dediği gibi bilerek mi ayarlandı?

Yorum yapın