Ucuz iPhone geliyor müjdesi Apple’dan

Akıllı telefonlar piyasasının önde gelen liderlerinden olan iPhone artık ulaşılmaz değil. Apple, yaptığı açıklamayla ucuz iPhone’lar için kolları sıvadıklarını, bu girişimin başarıyla sonuçlanacağına değindi. Teknoloji devi Apple yeni bir sürprizle gündeme oturmaya hazırlanıyor.

Şirketin bu yeni çalışması daha büyük mecralarda yankı uyandıracak gibi görünüyor.

Şirketten yapılan açıklamada yeni seri daha ucuz iPhone geliştirmek için birinci elden yazılım çalışmalara başlandığı duyurusu yapıldı. Akıllı telefon pazarında yaşanan büyüke rekabet sonrası böyle bir adım atmayı uygun gören teknoloji devi şirket satışları hızlandırmayı planlıyor.

Geçtiğimiz yıl yeni ürünün prototipini görenler Apple’ın mevcut serisini uzun vadeli satış stratejisine çevirmek için yapılan bir çalışma olduğunu kaydettiler. Yeni üründe dikkat çekici en büyük özellik bugün piyasada satılan iPhone 4’lerin yarı fiyatına satılacak olması.

Wall Street Journal’ın haberine göre 625 dolardan satılan iPhone’larda iki yıllık kontratla birlikte fiyat 199 dolar olarak belirlenmişti. İlk etapta ABD pazarında satışa sunulacak olan ucuz iPhone ile birlikte Apple MobilMe ile online depolama servislerini de yeniliyor.

Kullanıcıların merkezi bir konumda verileri saklamak ve bilgisayarlar ve diğer cihazlar arasında kendi takvimleri ve senkronize sağlayan servisin, şu anda bireysel bir yıllık abonelik ücreti 99 $. Apple fazla belleğe taşımak için cihazlar için ihtiyacı ortadan kaldırarak, fotoğraf, müzik ve video gibi kişisel hatıra için “locker” olarak hizmet verecek. MobileMe ücretsiz hizmet vermeyi düşünüyor.

Yorum yapın