Twitter, Apple için mobil müzik uygulaması geliştiriyor

Dünyanın en büyük mikrobloğu olan Twitter, Apple’ın mobil cihazlarında kullanılmak üzere bir mobil müzik uygulaması üzerinde çalışıyor olabilir.

Twitter’ın, Apple cihazlarında kullanılacak yeni uygulaması için Almanya merkezli bir şirketle ortaklık yapacağı belirtiliyor.

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından biri olan Twitter, Apple’ın mobil cihazlarını kullanan üyelerinin müzik dinlemesi ve paylaşması için bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Bloomberg’e konuşan kaynaklar, Twitter’ın müzik uygulaması için müzik paylaşım hizmeti veren Berlin merkezli SoundCloud şirketiyle ortalık yapacağını açıkladı. Kaynaklar, Twitter’ın geçtiğimiz yıl satın aldığı ‘We Are Hunters’ adlı şirketi müzik alanındaki girişimi için bünyesine kattığını belirtti.

Ocak’ta Vine’yi hayata geçirmişti

Twitter, sosyal medyadaki rakiplerinin içeriklerini güçlendirerek kullanıcı çekmeye başlaması üzerine, sadece 140 karakterli mesaj atılan bir hizmet olmanın ötesine gideceğini ortaya koymuştu. Şirket, Ocak ayında kullanıcıların 6 saniyelik video paylaşabilmelerini sağlayan ‘Vine’ hizmetini hayata geçirdi.

Facebook’ta müzik dinlenmesi ve paylaşılmasını sağlayan, Türkiye’de henüz aktif olmayan Spotify gibi hizmetlerin eksikliğini hisseden Twitter, videonun ardından Apple işbirliğiyle müzik içeriğini de güçlendirmeye hazırlanıyor.

Twitter yorum yapmadı

SoundCloud, sanatçıların ve müzik markalarının kullanıcılara parçalarını sunmasını, parçalar hakkında yorumlar yapmasını sağlıyor. Bloomberg’e konuşan kaynaklar, SoundCloud’ın sağlayacağı hizmetle, Twitter kullanıcılarının mobil cihazlarıyla müzik paylaşabileceğini ifade etti.

CNET’in verdiği bilgiye göre, ABD’li iki büyük prodüksiyon şirketi Twitter’ın müzik uygulaması planından bugün haberdar oldu. Twitter’ın SoundCloud ile sunacağı hizmet için prodüksiyon şirketleriyle ayrı anlaşma yapmasının gerekip gerekmeyeceği bilinmiyor.

San Francisco merkezli Twitter’ın sözcüsü Carolyn Penner, müzik uygulaması hakkında yorum yapmayı reddederken, SoundCloud şirketinin sözcüsü Kristina Weise’de konu hakkında yorum yapmadı.

Yorum yapın

“Twitter, Apple için mobil müzik uygulaması geliştiriyor” için 1 Yorum

  1. Alp dedi ki:

    twitter da ne yapacağını iyice şaşırdı. keşke bu tür şeyler yerine temel özelliklerini geliştirmeye uğraşsa.