Samsung Galaxy S4’ün fotoğrafları sızdı

Samsung’un merakla beklenen yeni modeli Galaxy S4’ün fotoğrafları, Çin merkezli bir teknoloji forumunda yayınlandı.

Samsung, Galaxy S serisinin yeni modeli Galaxy S4’ü 14 Mart günü teknoloji dünyasına sunmaya hzırlanırken Çin’deki bir teknoloji forumu, tanıtımdan sadece üç gün önce Galaxy S4’e ait olduğunu öne sürdüğü fotoğrafları yayımladı.

Samsung Galaxy S3’e çok benziyor

Galaxy S4, neredeyse her akıllı telefon gibi tanıtım gününden önce sızdırılma mağduru oldu. Çinli ’52 Samsung’ adlı teknoloji sitesi, tasarımı S3’e çok benzeyen bir cihaza ait fotoğraflar yayımladı.

12,7 cm (5 inç) ekran genişliğindeki, S4 olduğu iddia edilen telefon, eski modellerdeki gibi bir başlatma tuşuna sahip. Arka panelde ise birçok tüketicinin beklemediği kadar büyük bir kamera görünüyor.

“GT-I9502” model numarasına bulunduran telefon, 1080p ekran çözünürlüğüne sahip iken, Android 4.2.1 (Jelly Bean) işletim sistemi kullanıyor.

2 GB RAM ve 8 çekirdekli Exynos Octa işlemci

2 GB RAM ve 1.8 GHz işlemci hızına sahip sözde S4, “Universal5410” işlemcisi kullanıyor. Bu kod ismin, sekiz çekirdekli Exynos Octa 5410 için kullanıldığı düşünülüyor. Grafik işlemci birimi ise PoverVR SGX 544MP olarak belirtiliyor.

Exynos Octa 5410, dört A15 çekirdeğine ve güç etkinliğini sağlamak için de dört A7 çekirdeği bulunduruyor.

52 Samsung sitesi tarafından yayınlanan fotoğrafların Galaxy S4’e ait olduğunu iddia edilse de, 14 Mart’ta New York’ta gerçekleştirilecek etkinlikte çok daha farklı bir tasarım da ortaya çıkabilir. Zira Galaxy S3 için de, geçen yıl birçok sızdırma olayı yaşanmış fakat sızıntıların hiçbiri tanıtılan Galaxy S3’le çok fazla benzerlik göstermiyordu.

Yorum yapın