Samsung Galaxy S2’lerin bazıları Nvidia Tegra 2’li olacak

Samsung yaptığı açıklamasıyla çıkması beklenen Galaxy S2’lerin bazılarında Nvidia’nın Tegra 2 yongasının yer alacağını duyurdu. Galaxy S ile akıllı cep telefonu pazarında iyi bir yer edinen Samsung, Galaxy S2 ile rakiplerinin sektörde tutunmalarını bir hayli zorlayacak.

Samsung, Android tabanlı gelen yeni nesil tepe seviye akıllısı Galaxy S2’lerin bir kısmında Nvidia’nın çift çekirdekli ve 1GHz hızda çalışan Tegra 2 yongasına yer verecek.

Bildiğimiz gibi tanıtımı esnasında, Samsung’un kendi üretimi olan çift çekirdekli ve aynı saat hızındaki Exynos / Orion işlemci ile geldiğini görmüştük Galaxy S2’nin. Şimdi Nvidia cephesinden gelen bu açıklamanın gerisinde yatan sebep ise kuvvetle muhtemel üretim bantlarının büyük kısmını Apple’ın işlemcilerine ayıran Samsung’un yoğun mesaisinden ötürü Nvidia’dan ek takviye almak zorunda kalması.

Gerçi son kullanıcıyı pek de ilgilendiren bir detay değil. Neticede ikisi de aynı sayılır, ki öncül testler de bunu doğrular nitelikte. Ne zaman gelecek, hangi pazarlara sunulacak vb. gibi detaylar ise henüz belli değil.

Android 2.3 Gingerbread sürümü ile gelecek olan the Galaxy S2 bu ay içerisinde Avrupa pazarlarındaki yerini alacak

 

Yorum yapın