Samsung Galaxy Note 4 tanıtıldı

Note serisi ile yeni bir segment oluşturan Samsung, bu segmentin 4. nesil üyesi olan Samsung Galaxy Note 4 modelini tanıttı.

Samsung Galaxy Note 4 fiyatı ve özellikleri

Teknoloji devi Samsung’un, Note serisinin yeni üyesi olarak tanıttığı yeni modeli Samsung Galaxy Note 4 çok yakında piyasadaki yerini alacak.

Tanıtılmadan aylar önce hakkında birçok spekülasyon yapılan ve sızıntı haber yayınlanan Samsung Galaxy Note 4 nihayet resmiyet kazandı. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 4’le birlikte gelen yeni özellikler, önceki modellerden farkları, ne zaman satışa çıkacağı ve satış fiyatı ile ilgili tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Galaxy Note serisinin yeni üyesi Note 4

Dünya’ya büyük ekranlı akıllı telefonları kabul ettiren model olarak tanınan Galaxy Note serisinin yeni modeli phablet modeline geçişe gittikçe yaklaşıldığının da bir göstergesi. Görünüş olarak geçen sene piyasaya sunulan Galaxy Note 3’ten pek de bir farkı gözükmeyen Galaxy Note 4, farklılıklarını donanımında barındırıyor.

Galaxy Note 4’ün Türkiye’de satış fiyatı ne kadar olacak?

Samsung’un Galaxy Note 4’te, Note 3’teki gibi 940 dolar / 715 Euro fiyat dengesini tutturmak istediği biliniyor. Ülkemizde de herhangi bir ek vergi ya da Samsung Türkiye tarafından ek bir karar alınmadığı sürece, Galaxy Note 4’ün Note 3 ile aynı fiyattan pazara gireceği düşünülüyor. Yani cihazın Türkiye’de 2200 – 2300 TL bandında satışa sunulması bekleniyor.

Parmak izi okuyucusu bulunuyor

Malzeme kalitesinin epey artırıldığı vurgulanan Galaxy Note 4, yine deriye benzer bir arka kaplama ve metal çerçeveye sahip olacak. Ayrıca Galaxy S5’teki gibi parmak izi okuyucusu da cihazda mevcut olacak.

Samsung’un Berlin’de dünyaya duyurduğu ilk akıllı telefonu Galaxy Note 4, önceki nesil telefonlara kıyasla kenarlarını çevreleyen metal şeritleriyle dikkat çeken cihaz, Galaxy Alpha ile de benzerlik gösteriyor.

Galaxy Note 4’ün renkleri

Suni deri kapağıyla da öne çıkan Galaxy Note 4’ün beyaz, pembe, siyah ve açık kahverengi olmak üzere 4 farklı rengi bulunuyor.

Hassasiyeti artırılmış S Pen

Her zaman olduğu gibi cihazın akıllı kalemi S Pen, Galaxy Note 4’ün en önemli unsurlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Samsung, Note 4’ün Note 3’tekine göre iki kat daha fazla basınç hassasiyetine sahip olduğunun da altını çiziyor.

Galaxy Note 3 ile aynı ekran boyutuna sahip olan (5.7 inç) Galaxy Note 4, Super AMOLED ekran teknolojisini kullanıyor. 2560×1440 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşan cihaz 8.3 mm kalınlığında ve Galaxy Note 3 ile hemen hemen aynı. Ancak yeni Galaxy Note, önceki modele göre 2.3 mm daha uzun ve 0.6 mm daha geniş bir ekrana sahip.

Note 4’deki yazılım değişiklikleri

Samsung Galaxy Note 4’ün yazılımında yapılan bazı değişiklikler de bulunuyor. Yeni bir özellik bir uygulamanın daha küçük bir pencereye sığdırılmasını ve o pencerenin de diğer bir uygulamanın üstünde kalarak hâlâ kullanılmasını sağlıyor. Ayrıca uygulamalar ekran ikiye bölünmüş şekilde de kullanılabiliyor.

16 megapiksel dahili kamerası ile oldukça yüksek çözünürlüklü görüntü çekimi yapabilen Galaxy Note 4’in ön yüzünde de 3.7 MP kamera yer alıyor.

32 GB dahili hafıza ile gelen ve 3 GB RAM’i ile oldukça hızlı çalışan Galaxy Note 4, microSD kart desteğine de sahip ve Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi altında çalışıyor.

Ekim ayında satışa sunulması beklenen cihazın fiyatı ise açıklanmadı.

Yorum yapın