Nokia’dan multimedya bilgisayarı N96

Nokia, Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress 2008’de yeni multimedya bilgisayarı Nokia N96’yı tanıttı. Video ve TV için optimize edilen N96, 2,8 inçlik geniş ekranı, 16 gigabyte’lık dahili belleği ve çok çeşitli formatlarda yüksek kaliteli video desteği ile, mobil iletişimde yeni bir sayfa açıyor. Nokia N96 multimedya bilgisayarın, bu yılın üçüncü çeyreğinde dünya genelinde piyasaya sunulması bekleniyor.

Nokia yetkilileri, konu hakkında şunları söylüyorlar: “2007’de, Nokia N95, İnternet ve mobilite yakınsamasının sembolü olmuştu. Bugüne kadar 7 milyonun üzerinde satılan N95, insanların mobil cihaz kullanımı alışkanlıklarını değiştirdi. Yeni duyurulan Nokia N96 da N95’in başarısına dayanarak geliştirildi. İnternet’in gücü sayesinde, video ve TV, insanların yaşamlarında daha yaygın hale geliyor. Geniş ve parlak ekranı, yüksek hızlı bağlantı seçenekleri ve gelişmiş Nokia Video Center ile, yeni Nokia N96, eğlenceye açılan kişisel bir pencere.”

Nokia N96 ile internet
İnternet videolarına erişim, hızlı ve kolay. Nokia N96, MPEG-4, Windows Media Video ve Flash Video dahil, en yaygın video formatlarını destekliyor ve sevilen videoları izlemeyi kolaylaştırıyor. Videoları aktarmak ve onlara erişmek, yüksek hızlı USB 2.0 bağlantısı ve WLAN ve HSDPA (Yüksek Hızlı Veri Paketi İndirme) desteği ile daha da hızlı oluyor. Belli pazarlarda, entegre DVB-H alıcı, otomatik olarak güncellenen program rehberiyle birlikte canlı TV yayını sunuyor. Devasa bellek, 40 saate kadar video içeriği saklayabiliyor. Nokia N96’nın depolama kapasitesi, isteğe bağlı olarak sunulan microSD kartla daha da artırılabiliyor. Örneğin, yeni Nokia 8GB microSDHC Card MU-43, Nokia N96’nın mevcut belleğini toplam 24 GB’ye çıkarabiliyor. Nokia N96, rahat kullanım için, arka kapağında bulunan ve elleri kullanmadan video/TV izlemeye imkan veren “özel bir ayak” ile birlikte sunuluyor.

Nokia N96 ile mobil içerik
Nokia Video Center, film fragmanları ve komediden, YouTube, Reuters ve Sony Pictures gibi dünyanın lider içerik markalarının sunduğu haberlere, pek çok mobil içeriğe tek noktadan erişim imkanı veriyor. İnternet videosu eklemelerinin yer aldığı katalog, bölgesel ve ulusal içeriklerin dahil edilmesiyle sürekli genişliyor.

Nokia N96 cep telefonu ile Müzik
Nokia N96, benzersiz bir müzik deneyimi için, medya tuşları, 3,5 mm kulaklık bağlantısı ve dahili 3D stereo hoparlörler sunuyor. Nokia Maps uygulaması, şehre ait detaylar ve uydu görüntüleri içeren daha zengin haritalar sağlıyor; Şehir rehberleri, adım adım yaya modu ve ses yönlendirmeli araç navigasyonu gibi yükseltme seçeneklerine sahip bulunuyor.

Nokia N96 dijital kamera
Nokia N96, Carl Zeiss optik destekli 5 megapiksel kamera, flaş ve video ışığı içeriyor. Cihaz, saniyede 30 karelik DVD kalitesinde video çekimi yapılmasını mümkün kılıyor. Öte yandan, entegre A-GPS ile, tüketiciler, fotoğraflarına mekan bilgilerini ekleyebiliyor ve bunları bağlı bulundukları online topluluklarla paylaşabiliyorlar. Nokia N96, haritalar, müzik, medya paylaşımı ve daha fazlası dahil Nokia İnternet servislerinden oluşan Ovi ailesini de destekliyor.

Nokia N96

Nokia N96

Nokia N96

Nokia N96

Nokia N96

Nokia N96

Yorum yapın

“Nokia’dan multimedya bilgisayarı N96” için 4 Yorum

 1. sayit dedi ki:

  abi iyi hoş güzel tel de parası tuzludur ya.

 2. berke dedi ki:

  bencede kanka ya pahalıdır ne kadar ki .

 3. babacan dedi ki:

  bncede çok pahalıdır ama süper bişiye benziyo

 4. ahmet dedi ki:

  wala ya çok tuzludur bu ama merak ettim ha