Minimalist tarzın yeni üyesi Samsung D830

Ekranın büyüklüğü dışında minimalist bir tarz yansıtan D830, inceliği ile Samsung ailesinin en ice telefonu ünvanını elde ederken, piyasadaki diğer ince telefonlar arasındaki sıralamada da adını ön sıralara yazdırıyor.

İncelik konusunda sınırları zorlayan D830, elit duruşu ile her an elde tutulmak istense de, bu kadar incelik istiridye kapağı açıp kapatırken kimi zaman zorluk yaratabiliyor. Telefonun kapağı açılırken, şam fıstığını elle açar gibi bir his uyandıran açma zorluğundan sonra parmaklarınızı rahatça hareket ettirebileceğiniz bir iç panel sunuluyor. 54 milimetre genişliği ile rahat kavranan ürün, kapağı açıldığında 188 milimetreye uzayarak ağız ve kulağa oturuş olarak da rahat.

İncelen telefonların ortak sorunu olan, menüde gezinme ve numara tuşlarının düz yapısı ve kolay kontrol edilmeme problemi D830’da karşılaşılan bir durum. Bu kadar estetik bir telefon kullanılırken, insanın kendi kendine keşke biraz daha kalın bir gövdesi olsaydı da bu tuş sorunu olmasaydı diyesi geliyor.

Çekilen resimleri işleyebilmek için gelen uygulamala programları ve TV çıkışı sayesinde resimlerin büyük ekrandan izlenebilmesi, 2 megapiksel kamera ile çekilen görüntülerden daha fazla verim almanıza olanak sağlıyor.

Çağrı esnasındaki ses kalitesi üst düzeyde olan telefon, konuşan kişiye karşıdakinin sesini duyma problemi yaşatmıyor bu konuda oldukça başarılı.

Samsung kullanıcılarının genelde şikayetçi olduğu, kullanışlılık anlamında çok büyük külfet getirmemesine rağmen yine de göze batan, zil ve titretişimi aynı anda seçmenin mümkün olmaması, bu kadar özelliğin yanyana geldiği bir telefon için eksiklik olarak göze batıyor.

WAP ve GPRS özellikleri ile interneti cep telefonuna getirebilen ürün, e-posta uygulaması ile de istediğiniz yerden elektronik postalara ulaşmayı da mümkün kılıyor.

Pil bekleme süresi 215 saat konuşma süresi ise 2.5 saat öngörülen cihazın özellikleri etkin kullanıldığında her iki günde bir şarj edilmesi gerekiyor.

Cihazdaki uTrack (Mobil İzleyici) özelliği, cihaz çalındığı taktirde bulmanızı oldukça kolaylaştırıyor. Mobil İzleyici özelliğini aktif hale getirip, yakınlarınıza ait bir ya da iki cep telefonu numarasını girdiğiniz andan itibaren sizin bilginiz dışında cep telefonunuzun sim kartı değiştirilip, telefon bu farklı kartla açıldığı anda, herhangi bir uyarı verilmeden belirlediğiniz bir ya da iki numaraya bilgi SMS’i gönderiyor. Bu mesaj, yeni takılan kart üzerinden gönderileceğinden, belirlendiğiniz numaraya gönderilen SMS’in gönderen kısmında, farklı kartı takan kişinin telefon numarası ile cihazınızın IMEI numarası görünüyor. Böylelikle “… IMEI numaralı cihazınızın, … numaralı hat sahibinin elinde olduğu” bilgisine ulaşıp, bu bilgilerle yasal yollara başvurabiliyorsunuz.

Samsung D830

Samsung D830

Yorum yapın