Microsoft Windows Phone 7 güncellemesi eleştiriliyor

Microsoft cep telefonu piyasasında nedense bir türlü istikrarı tutturamadı. Daha önce çıkardığı bir telefonun dünyada satış oranları yüzbinlerle sınırlı kaldı. Şimdide Windows Phone 7 yazılımıyla başı dertte. Yazılımın son güncellemesi büyük eleştiriler alıyor.

Minik bir güncellemenin bu kadar büyük bir sorun yaratacağını, herhalde MS bile tahmin etmiyordu…

Microsoft geçtiğimiz ay Windows Phone 7’ye çıkarttığı güncellemeden dolayı eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Yalnızca gelecekte yapılacak olan güncellemeleri etkileyecek olan bu küçük güncelleme, bazı Windows Phone 7 kullanan Samsung telefonları kullanılamaz hale getirmişti.

Güncellemeyi geri çeken Microsoft üzerinde 10 gün uğraştıktan sonra Çarşamba günü tekrar yayınladı. Ancak bu güncelleme de sorunların tamamını çözemedi, forumlar yine şikayetlere ev sahipliği yapmaya başladı. Geçtiğimiz ay da Microsoft’un destek forumu şikayetlerle dolmuş ve dev yazılım firması bir Twitter mesajıyla cevap vermişti; kullanıcıların güncelleme yapmayı bekletmelerini istemiş ve sorunu gidermek için çalıştıklarını söylemişti.

İkinci güncellemeyle gelen sorunların daha kısıtlı olmasından dolayı henüz bir açıklama yapılmış değil. Ancak Microsoft’un, Android ve iOS karşısında hata yapma lüksü yokken böyle bir sorunla ortaya çıkması firmanın güvenini oldukça sarsabilir.

 

Yorum yapın