HTC’den 3 boyutlu HTC EVO 3D

Akıllı telefon piyasasının önde gelen markalarından HTC, EVO 3D modeliyle akıllı telefon pazarında yeni bir rüzgar oluşturmaya hazırlanıyor. EVO 3D, Samsung Galaxy S 2, Nokia N8 ve Apple iPhone’a meydan okuyacak yetenekleri ile oludkça göz dolduruyor.

2 boyutlu ve 3 boyutlu çekim için özel tuş

Şimdi fotoğraflarınız, yaşadığınız o anın kendisi kadar derinliğe sahip olacak. HTC EVO 3D fotoğraf ve videolarınızı isterseniz 2D isterseniz 3D olarak çekebiliyor. Dahası özel gözlüğe gerek kalmadan izlenebiliyor. Göz kamaştırıcı 4,3 inç QHD ekran internet sayfalarını net, görselleri keskin ve videoları inanılmaz bir akışkanlıkla görüntülemenize olanak veriyor

Yaşamı üç boyutlu olarak yakalayın

HTC EVO 3DHTC EVO 3D, çift kamera sayesinde filmleri ve fotoğrafları 3D olarak çekmenize olanak veriyor. Böylelikle nerede olursanız olun yaşamı olduğu gibi yakalarsınız. Kaydedilen her şeyi 3D gözlüklerine gerek olmadan tüm detaylarıyla gerçekmiş gibi izleyin.

İnanılmaz bir görüntü

Paket panelli büyük 4,3 inç qHD ekran önünüze daha net internet sayfaları, keskin görseller ve akışkan videolar getiriyor.

Boyut fark etmeksizin paylaşım

HTC EVO 3D sadece 3D çekim yapmıyor aynı zamanda fotoğraf ve videolarınızı birçok yolla paylaşmanıza olanak veriyor. HTC Sense ile içeriğinizi ister kendi televizyonunuzdan özel bir izleyici kitlesiyle, ister Facebook, Twitter veya YouTube üzerinden dünyayla paylaşın.

Aktif Kilit Ekranı

Bilgiye ve yapılacak işlere anında erişebildiğiniz kilit ekranı.

Daha zengin içerikli ana ekran

Yeni görsel tasarım size daha fazla bilgi ve canlı güncellemeler sunuyor.

Daha hızlı internet taraması

Hızlı çift çekirdekli işlemci ve en son Flash player sürümüyle internette daha iyi tarama özelliği.

HTC Watch

Birden fazla HTC cihazı üzerinden Hollywood filmlerini seçip izleme olanağı. (uygunluk durumuna göre değişkenlik göstermektedir.)

İşletim Sistemi

HTC EVO 3DTemel olarak tüm telefonlar ikiye ayrılır. Standart işletim sistemli cihazlar ve akıllı telefonlar. Akıllı telefonlar Android, Windows Mobile, Symbian ve sadece iPhone marka telefonlara özel iPhone OS işletim sistemlerini içerir. Bu işletim sistemlerinin en büyük ortak özelliği, telefonunuzu aldıktan sonra yüzlerce yeni program ve oyun yüklemenize olanak tanımalarıdır.

İnternete Bağlantı Türü

Telefonunuz ile sosyal medya sayfalarına bağlanmak, internette gezinmek ve e-posta ile haberleşmek istiyorsanız internet bağlantı şekliniz ve hızınız çok önemli. Bağlantı şekli temel olarak Wi-Fi diye adlandırılan kablosuz ağ bağlantısı ve GPRS ve/veya 3G olarak adlandırılan operatör üzerinden kurulan bağlantı olarak ikiye ayrılır. Wi-Fi üzerinden bağlandığınız takdirde ek bir ücretledirme yapılmaz; ancak GPRS ve 3G operatörünüz ile yaptığınız anlaşma tarifesi üzerinden ücret ödersiniz.

Dokunmatik Ekran

Dokunmatik ekran, dünyada cep telefonu seçimini etkileyen en önemli özellik! Yeni modellerin artmasıyla birlikte cep telefonları artık sesli görüşmenin çok ötesinde özelliklere sahip. Dokunmatik ekran da bu özelliklerden biri. Markaya göre hassasiyet fark etse de 2010 yılı sonu itibarıyla artık her marka bu konuda müşterilerini memnun etme seviyesine ulaştı.

İşlemci Hızı

Cep telefonlarındaki en önemli aygıtlardan biri. Tüm birimler arasındaki akışı kontrol eder. İşlemciniz ne kadar yüksekse telefonunuz o kadar hızlı çalışır.

Hafıza

Standart telefon hafızaları genel olarak kullanıcılara yetmediği için cep telefonlarında hafıza kartı girişleri bulunur. Hafıza kartı girişlerini kullanarak 1 – 2 – 4 – 8 GB´a kadar hafıza kartı kullanabilir; bu sayede MP3´lerinizi, müziklerinizi ve tüm özel dosyalarınızı yanınızda taşıyabilirsiniz. Cep bilgisayarlarının bir bölümü yüksek dahili hafızalara sahiptir ve bunun yanı sıra hafıza kartı girişleri bulunmaktadır. Telefonunuzun işlemcisine göre kullanabileceğiniz hafıza kartı 32 GB´a kadar yükselebilmektedir.

Pil Ömrü

Kullanmakta olduğunuz cep telefonunun pil ömrü, telefonunuzun bekleme – konuşma süreleri ile doğru orantılı olduğu gibi, telefonunuzun ekran boyutu, çalıştırdığı programlarla da ilgili olarak düşer ya da yükselir. Ekran parlaklığı ve hiç kapamadan kullanım süresinin uzunluğu pil ömrünü doğrudan etkiler.

Ekran Boyutu

Cep telefonlarında ekran boyutu “inç” ile ölçülendirilir. Bu boyut 1.8″ ile 4″ ve üzerine kadar çıkabilir. Genel olarak “cep bilgisayarı” olarak adlandırdığımız ürünlerin ekran boyutları GPS, internet ve sosyal paylaşım programlarının kullanımından dolayı 3,5″ ve üzeri olmaktadır.

Yorum yapın