HTC Gingerbread kasırgası

Yeni nesil bazı akıllı cep telefonları Android 2.3 Gingerbread’a geçecek. Niye geçecek diyoruz çünkü Android’in yeni ve eski sürümlerini kullanan telefonlar arasında hala farklar var. HTC yeni telefonlarında Gingerbread’ı hedef aldı.

Gingerbread bu HTC’lere de geliyor! HTC cep sahiplerine önemli haber:Hangi HTC’ler, ne zaman Android 2.3’e kavuşacak? Burada…

Bilindiği gibi Android işletim sisteminin en büyük ve tartışma yaratan sorunlarından biri, güncellemelerin her telefona aynı anda çıkamaması. Android 2.3 Gingerbread çıkalı uzunzaman oldu ancak bazı telefonlar halen bu sürüme geçebilmiş değil.

HTC’den yapılan açıklamaya göre; Desire, Desire HD, Desire Z ve Incredible S için Android 2.3 güncellemesi Gingerbread 2011’in ikinci çeyreğinde kullanılabilecek. Bunların yanında açıklaması yapılmasa da Evo 4G, Droid Incredible ve birkaç akıllı telefonun daha güncellemeden payını alacağı bekleniyor.

Android Froyo’yu kaldıran telefonların Gingerbread’de de sorun çıkartmayacağı açıklanmıştı. Ayrıca bu telefonların iki sonraki güncellemeyi de kaldırabilecek durumda olduğu açıklananlar arasında. HTC bu yıl için çift çekirdekli Gingerbread ya da Ice Cream kullanan telefonları da hazırlıyor.

 

Yorum yapın