Galaxy S4, S Translator ile 9 dilde çeviri yapıyor

Samsung tarafından dün gece tanıtılan Galaxy S4 modeli, teknik özelliklerinin yanında yazılım kabiliyetleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Samsung Galaxy S4’ün ilgi çeken özelliklerinden biri de Samsung tarafından geliştirilen ve konuşmayı anında yabancı dile tercüme edebilen yazılımı.

Samsung dün gece milyonlarca teknoloji tutkununun merakla beklediği Galaxy S4 modelini tanıttı. Telefonun ilgi çeken özelliklerinden biri konuşmayı anında yabancı dile tercüme edebilmesi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, dün gece milyonlarca teknoloji tutkunun merakla beklediği Galaxy serisinin son modeli S4’ü şaşalı bir etkinlikle tanıttı.

Telefon tanıtımı için en büyük rakibi Apple’in baş mağazalarından birinin yer aldığı New York, Beşinci Cadde’yi seçen Samsung böylece ilk kez bir ürününü ABD’de tanıtmış oldu.

Tasarım olarak bir önceki model Galaxy S3’e benzeyen yeni Galaxy S4,5 inç ekrana sahip ve telefonun gövdesi Galaxy S3’den daha büyük değil.

Daha ince ve güçlü bir donanıma sahip model, teknoloji tutkunlarının Galaxy S3’deki şikayetlerinden birini de ortadan kaldırmış. Yeni modelde artık plastik hissi alınmıyor. Uzmanlar bu şekilde telefonun daha yüksek kalite hissi verdiğine dikkat çekiyor.

S Translator ile anında çeviri özelliği

Samsung’un yeni modelinde tüketicilerin seveceği özelliklerden biri de anından çeviri özelliği. Telefon birden fazla dile anında çeviri yapabilme kabiliyetine de sahip. Galaxy S4, dokuz dile anında çeviri yapabiliyor.

Eşzamanlı kamera ile çoklu çekim

S4, iki kamerayı aynı anda çalıştırarak eşzamanlı çekim yapma özelliği sunuyor. Bu haliyle fotoğraf çekildiğinde ne kadar başarılı görüntüler elde edileceği kullanıcılara kalırken, eş zamanlı video çekim özelliği çok daha dikkat çekici.

Kameraları aynı anda çalıştırarak, ikiye bölünen ekranda iki kameranın da görüntüsünü görecek, konuştuğunuz kişileri görebilecek, onlara görünebileceksiniz.

Galaxy S4’ün teknik özellikleri

– Telefonun kullandığı ağa bağlı olarak 1,98Ghz hıza sahip dört çekirdekli işlemcisi ya da sekiz çekirdekli işlemcisi olabiliyor.

– Diğer modeller gibi Galaxy4S de Google’ın Android işletim sistemini kullanıyor.

– 2GB RAM’i bulunan modelin aynı Apple’ın iPhone modellerin de olduğu gibi 16, 32 ve 64 GB hafızalı seçenekleri bulunuyor.

– Modelde aynı zamanda microSD kart girişi de var.

– Modelde tüm akıllı telefonlarda olan kablosuz bağlantı özellikleri tam teşekküllü yer alıyor.

– Bluetooh, NFC, Wi-Fi ve GPS temel özellikler arasında.

– Model Samsung’un tablet modeli Galaxy Note 8.1’de olduğu gibi IR Port özelliğine sahip. Bu yüzden uzaktan kumanda olarak da kullanılabiliyor.

– Modelin batarya gücü de daha önceki telefonlardan daha güçlü.

Yorum yapın

“Galaxy S4, S Translator ile 9 dilde çeviri yapıyor” için 1 Yorum

  1. sevket dedi ki:

    hangi dileri cevirebiliyor ve bu ozelikli baska telefon var mi?