Exper, EasyPad ile tablet piyasasında

Exper, hafif yapısı, dokunmatik ekranı ve binlerce uygulama desteği ile bilgisayar kullanım alışkanlıklarını değiştiren tablet pazarına EasyPad ile girdi. EasyPad’ler her kullanıcı segmentine hitap edecek iki modelle tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Exper, tüm dünyada bilgisayar kullanım alışkanlıklarını değiştiren tablet pazarına EasyPad ile girdi.

Easypad basın toplantısında konuşan Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz 2011 yılı boyunca EasyPad serisine farklı özelliklere sahip yeni modellerin de katılacağını belirtti. Korkusuz, “Exper olarak pazarın en iddialı ürünlerini geliştirdik. Benzersiz tasarımları ve güçlü donanım özelliklerine sahip EasyPad’ler için rekabetçi satış fiyatları da belirledik. Bunun için Migros ile önemli bir anlaşmaya imza attık. EasyPad serisinin Android işletim sistemine sahip olan ilk üyesi EasyPad P10AN’i teknoloji tutkunları Migros mağazalarından özel tanıtım fiyatıyla, 599 TL’den satın alabilecek” diye konuştu.

EasyPad P10AN’nin 10.1 inç büyüklüğünde çoklu dokunmatik ekrana sahip olduğunu söyleyen Exper Pazarlama Direktörü Mert Erinç, “Nvidia Tegra 2 işlemci ve Android 2.2 işletim sistemine ve kullanılacak uygulamalara göre 7,5 saat pil ömrüne sahip olan EasyPad P10AN, geniş çevre ürün yelpazesi, binlerce uygulama desteğiyle ve yaklaşık 750 gram ağırlığıyla teknoloji tutkunlarının gün boyu yanlarından ayıramayacakları vazgeçilmezi olacak. EasyPad P10AN, multimedya içeriği ve binlerce farklı uygulamasıyla eğlenceyi sokaklara taşıyacak” dedi.

Erinç, pazardaki ilk Tegra 2 işlemciye sahip Easypad P10AN’de, kullanıcıların merakla bekledikleri Adobe Flash Player desteğinin de Exper farkıyla Easypad P10AN’de bulunduğunu belirtti.

Serinin diğer üyesi olan EasyPad P11MS hakkında da bilgi veren Erinç şunları söyledi: “11.6 inç büyüklüğünde çoklu dokunmatik ekrana, Intel işlemcili, SSD depolama ve Microsoft Home Premium işletim sistemine sahip olan EasyPad P11MS ile sektörde fark yaratacağız. Sadece günlük kullanım için değil kurumsal kullanım için de ideal bir ürün olarak geliştirdiğimiz EasyPad P11MS ile işletmeler temel ihtiyaçları haricinde ürün üzerinde kişisel çözümlerini kullanabilecek. ERP sistemlerine bağlanıp, yüksek performansta pek çok uygulamayı çalıştırabilecek. 649 USD+KDV fiyat ile satışa sunulan EasyPad P11MS ile yüksek çözünürlüklü ekranı sayesinde HD uygulamalardan dahi üst seviyede performans elde edebilecek”.

EasyPad P10AN

10.1 inç çoklu dokunmatik ekranı, NVidia Tegra 2 işlemci ve Android 2.2 işletim sistemine sahip olan EasyPad P10AN, interneti her yerde kullanmak isteyen, dokunmatik ve g-sensor oyunlardan hoşlanan, hafif ve güçlü bir mobil cihaz arayan kullanıcılara hitap ediyor. Eğitimden eğlenceye, oyundan iletişime binlerce uygulama desteği bulunan P10AN, dock station, çanta gibi geniş çevre ürün yelpazesine sahip. Nvidia’nın grafik konusundaki uzmanlığını gözler önüne seren ürünün teknik özellikleri ise şöyle:

Ekran: 10.1 inç çoklu dokunmatik 1024×600 piksel
İşlemci: Nvidia çift çekirdekli Tegra 250 (1 GHz)
İşletim sistemi: Android 2.2 Froyo
RAM: 512 MB
Bellek: MicroSD (16 GB Hediye)
Bağlantılar: Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 + EDR, 1 HDMI, 1 USB, kulaklık
Multimedya: Stereo hoparlör, 1.3 megapiksel webcam, Adobe Flash Player
Boyutlar: 275.5 x 78.5 x 14.5 mm
Ağırlık: < 750 g
Fiyat: 599 TL (KDV Dahil)

EasyPad P11MS

11.6 inç çoklu dokunmatik ekrana sahip olan EasyPad P11MS, Intel Atom işlemcisi, Microsoft Home Premium işletim sistemiyle bir netbooktan beklenen her türlü işlemi rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Sadece günlük kullanım için değil, kurumsal kullanıcılara da hitap eden ürün, işletmelerin ihtiyacı olan istenilen yerden merkezi ERP sistemine bağlanabilme, müşteriye özel ve anında özel çözümler üretebilme, film/demo faaliyetleri gerçekleştirebilme gibi pek çok uygulamayı rahatlıkla çalıştırabiliyor. Geniş ekranında üst seviye performans sergileyen EasyPad P11MS, Microsoft işletim sistemine uygun olarak hazırlanan g-sensor oyunlar dahil tüm uygulamaları çalıştırabiliyor. Yüksek çözünürlüklü ekranı sayesinde kullanıcılara gözalıcı bir deneyim sunan ürün, SSD depolama ünitesi sayesinde de verileri en üst seviyede muhafaza ediyor.

Ekran: 11.6 inç çoklu dokunmatik HD Glare (1366 x 768 piksel)
İşlemci: Intel Atom N450 (1.6 GHz, 667 Mhz, 512 K 200 MHz)
İşletim sistemi: Microsoft Windows 7 Home Premium
RAM: 1 GB 667Mhz DDR2 (2 GB’a kadar destekli)
Bellek: SSD 32 GB hafıza kartı (64 GB’a kadar destekli)
Bağlantılar: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, 1 mini-HDMI, 2 USB, kulaklık, mikrofon
Multimedya: 1.5W Stereo hoparlör, 1.3 megapiksel webcam
Boyutlar: 288 x 190 x 13 mm
Ağırlık: < 990 g
Fiyat: 649 USD + KDV

Exper EasyPad tablet PC

Yorum yapın