Android cephesinden Apple’a iPhone 4S cevabı

Samsung’un yeni telefonu Galaxy Nexus, Google işbirliği ile Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 4.0 Ice Cream Sandwich yüklü olarak geliyor.

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung ile internet arama motoru Google’in ortak ürettiği Galaxy Nexus, dün Hong Kong’da düzenlenen bir tanıtım ile görücüye çıktı. Android işletim sisteminin son sürümü Android 4.0 Ice Cream Sandwich (Dondurmalı Sandviç) ile gelen ilk akıllı telefon olan Galaxy Nexus’ta yüz algılama teknoloji bulunuyor.

1.2 GHz hızındaki çift çekirdekli işlemci, 1GB RAM ve 16 / 32 GB dâhili hafıza özelliklerini barındıran cihaz, 4.65 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksellik dokunmatik ekrana sahip. 5 megapiksellik arka ve 1.3 megapiksellik öne kamerası bulunan ürün, mobil ödeme teknolojisi NFC ve 4G teknolojisini de destekliyor.

Apple’ın iPhone 4S’inin ardından merakla beklenen Android 4.0’lı Samsung Galaxy Nexus’un gelecek ay Avrupa pazarında satışa çıkması bekleniyor.

Çıkışı Steve Jobs’un ölümü nedeniyle ertelenmişti

Google ve Samsung’un 11 Ekim‘de San Diego‘da düzenleyecekleri Unpacked 2011 etkinliğinde yeni ürünleri Galaxy Nexus (önceden Nexus Prime olan isim değişti) ve işletim sistemi Android 4.0 Ice Cream Sandwich’i tanıtmaları bekleniyordu. Samsung ve Google, Jobs’a saygılarından tanıtımı erteleme kararı almışlardı.

Google sözcüsü konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı “Biz, Steve Jobs’ın ölümü sebebiyle tüm dünyanın saygılarını ifade ettiği bir dönemin yeni ürün duyurusu yapmak için doğru olmadığına inanıyoruz.

Yorum yapın