Ergonomik mobil medya platformu HTC HD2

HTC yüksek çözünürlüklü görüntü oluşturma olanağına sahip olan yeni cep telefonunun tanıtımını yaptı. Gelişmiş özelliklerinin yanı sıra göze hoş gelen tasarımlarıyla beraber kendini diğer cep telefonlarından farklı kılan HTC HD2’nin tanıtımı yapıldı.

HTC HD2 duyularınızın beklediği deneyimi sunuyor. Benzersiz 4.3 inç sıkıştırılmış pikselli ekranı şaşırtıyor. Kapasitif ekran teknolojisine sahip 1GHz işlemcili dünyanın ilk Windows® telefonu, her türlü işlemi parmağınızın bir dokunuşuyla kolayca ve yıldırım hızıyla gerçekleştiriyor.

En önemlisi, telefonun sezgisel bir şekilde çalışmasını sağlayan HTC SenseTM teknolojisini kullanan ilk Windows telefonumuz. HTC Sense 3 temel prensibe sahiptir: “Benim Olsun”, “Yakınımda Kal” ve “Beklenmeyeni Keşfet”

HTC HD2’nun geniş ekranı, size uygun bir telefonunuzu yaratabileceğiniz bir tuvale benziyor. E-posta, takvim, mesajlar, tarayıcı veya diğer gerekli özellikleri önceliğe alarak telefonunuzu kişiselleştirebilirsiniz. Sonrasında da, sadece bir dokunuş ile en önemli kişilerinize, en sevdiğiniz web sitelerine veya en çok kullandığınız uygulamalara ana sayfanızın sağında kısayol oluşturabilirsiniz. Hala birşeylerin eksik olduğunu düşünüyorsanız, Windows® Marketplace for Mobile uygulamasını ziyaret edip en eğlenceli ve kullanışlı uygulamaları indirebilirsiniz.

Telefonunuz sadece kişiliğinizi yansıtmaz, aynı zamanda bulunduğunuz yere uyum sağlar. Saat ayarları gittiğiniz yerin yerel saatine göre otomatik olarak güncellenir. Hava durumunu ve sıcaklığı bir bakışta görebilirsiniz. Hava durumu duvar kağıdını seçmeniz durumunda, gerçeğe yakın bir animasyona sahip olursunuz.

HTC HD2 ile iletişim uygulamadan çok insan odaklıdır. Böylece e-posta, SMS, telefon kayıtları ve hatta Facebook güncellemeleri gibi uygulamalarınızın hepsi bir yerde toplanır. Tam da iç güdülerinizin bakmanızı söylediği yerde, iletişimde kalmak istediğiniz kişinin fotoğrafının yanında.

İşyerinde bir telefon görüşmesi genellikle bir mil uzunluktaki sonu olmayan e-posta trafiğini önleme gücüne sahiptir. HTC HD2, bir e-postayı okuduktan sonra göndereni aramayı kolaylaştırıyor. Eğer herkesi konuşmaya dahil etmek isterseniz sadece ilgili kişilerin resimlerinin yanına dokunarak konferans görüşmesi düzenleyebilirsiniz.

Gelecek konferans görüşmeniz için gerekli numarayı bulmaya ve hatırlamaya çalışırken, takviminizden diğer telefon uygulamalarına geçişte yaşadığınız sorunları unutun. HTC HD2’de konferans görüşmesi hatırlatmaları bastığınızda aramaya hazır büyük bir tuş olarak ekranda görünür. Hatta PIN numarası bile ekranda yer alır. Böylece hiçbir strateji oturumunu kaçırmazsınız.

HTC HD2’nin tasarım özellikleri, basit kelimelerle değil denenerek anlatılabilir. Telefonunuzun cihazı elinize aldığınızı hissederek sil sesi seviyesini azaltması veya bulunduğunuz ortama gore ekranın ışık seviyesini otomatik olarak ayarlaması ve bir çağrı sırasında yanlış dokunuşları engellemek için kapanması gibi…

HTC HD2 parmak dokunuşuyla kontrolü sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Dosyalar, web sayfaları, fotoğraflar ve e-postaları bir parmak hareketi ile yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz. Cevaplarınızı ekrandaki büyük klavye sayesinde hızlı ve doğru şekilde yazabilir. Geniş ekran için optimize edilmiş arayüz ile birleşirilmiş kapasitif dokunmatik deneyimi,parmağınızın bir dokunuşuyla tüm ayarları rahatça yapabilmenizi, takvimdeki randevularınızı düzenleyebilmenizi, fotoğraflar arasında gezinebilmenizi ve menşer arasında dolaşabilmenizi sağlar.

HTC HD2’yi cebinizde taşıyacak ve dizüstü bilgisayarınız için bir Wi-Fi noktası bulmak için asla düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Telefonunuz 3.5G’lik super hızla kolayca hücresel ağlara bağlanır ve her an her yerde kişisel kablosuz bağlantı noktanız haline gelir.

HTC HD2 nerede olursanız olun fotoğraf çekebilmenizi ve onlara bakabilmenizi sağlıyor. 5 megapiksel otomatik fokuslu kamera, dış mekanların güzelliğini belgelemek için mükemmeldir. Aynı zamanda LED flaşı sayesinde loş ortamlarda da başarılı fotoğraflar çekilebilmesini sağlar. Vizörün arkasından çekilip, fotoğraf koleksiyonunuzu paylaşmaya hazır olduğunuzda, fotoğrafların akarak gösterildiği yeni galerinizdeki resimlerin güzelliğiyle izleyicilerinizin gözlerini kamaştıracaksınız.

HTC HD2

HTC HD2

HTC HD2

HTC HD2

HTC HD2

HTC HD2

HTC HD2

HTC HD2

HTC HD2

HTC HD2

Yorum yapın

“Ergonomik mobil medya platformu HTC HD2” için 2 Yorum

  1. aslan dedi ki:

    tesekkürler..

  2. yusuf inek dedi ki:

    ee 2. el ne kadrdır bılen warmı ??